Co się nie wie nasza mała ekoencyklopedia

Chcesz być EKO? Nic prostszego! W dziale CO SIĘ NIE WIE zbieramy – specjalnie dla Ciebie – informacje o tym, jak za pomocą prostych czynności żyć bardziej zielono. Poniżej prezentujemy listę artykułów, które Ci w tym pomogą! Do (eko)dzieła!!


Zielony eko-dom

„Skrój” dom na miarę. Własny domek czy mieszkanie nie muszą być ciasne. Warto jednak skroić je na miarę autentycznych potrzeb. Stosuj energooszczędne materiały. Inwestuj w ciepło – ale nie przesadzaj z ogrzewaniem. Stwórz wokół siebie zieloną atmosferę. Ogranicz poruszanie się samochodem, przesiądź się na rower!! No i nie zapominaj o segregacji śmieci!

Nasze eko pomysły na eko dom »


Pokój bardziej EKO

Twój pokój w domu to najbliższe otoczenie, o które możesz szczególnie zadbać! Staraj się oszczędzać energię, nie pal światła, wyłączaj sprzęty gdy przebywasz poza sypialnią. Inwestuj w energooszczędne urządzenia!

Graj w zielone w swoim pokoju »


Wybieraj zieleń w sklepie

Tylko od Ciebie zależy czy będziesz wybierał ekologiczne produkty w Twoim osiedlowym sklepie! Wybieraj produkty w opakowaniach wtórnych, a jeżeli to możliwe – kupuj produkty luzem. I pamiętaj aby używać eko materiałowych toreb!

Jak kupować w duchu EKO – nasze propozycje »


Eko biuro nie musi być nudne

W biurze, jak to biurze – całe mnóstwo elektroniki. Okay, one muszą pobierać energię. Ale możesz sprawić, aby ten pobór był ograniczony! Nawet biuro z kilkunastoma komputerami może być EKO!

Pracuj EKO w eko biurze »


Zielona kuchnia

Będziesz miał jeszcze większą przyjemność z gotowania, gdy oprócz żołądka zadbasz także o przyrodę! Zmień swoje nawyki żywieniowe na zdrowsze, a gotowanie na bardziej ekologiczne!

Sprawdź jak zazielenić kuchnię »


EKO łazienka

Łazienka jest ogromnym poligonem zmiany przyzwyczajeń na bardziej ekologiczne. Oszczędzaj wodę, papier, a także używaj odpowiednich kosmetyków!!

Ekologicznie w łazience »

© ekomiko.pl
2009 - 2017