Ale o co chodzi!?

Tak! Czas się przyznać: od dawna mam „fioła”.

Jest to fioł o tyle bezpieczny, co – pożyteczny. To fioł ekologiczny. Eko – fioł. Kiedyś myślałam, że żeby poczuć się zaangażowaną w walkę o środowisko, powinnam przynajmniej przykuć się do jakiegoś drzewa i zaprotestować przeciwko budowie:
  1. elektrowni
  2. trasy szybkiego ruchu
  3. mostu
Nic bardziej mylnego! Poza tym – wolę wspinać się po drzewach niż do nich przykuwać. Zamiast tego, zrozumiałam, że nawet mała zmiana przyzwyczajeń może być bezcenna!
Właśnie dlatego powstał projekt EKOMIKO. Nie chcę faszerować Was „niepokojącymi danymi” lub opowiadać „nawiedzonych” historii o tym, jak zmienić świat. Chcę podzielić się z Wami fajnymi ekologicznymi wydarzeniami, ekotrendami, pomysłami na małe zmiany w najbliższym otoczeniu, które przeniosą was na eko stronę mocy :). To naprawdę nie jest to trudne. Wystarczy chcieć. A ponieważ wyznaję zasadę, że świat „należy zacząć zmieniać od siebie” – chcę aby EKOMIKO.pl stało się takim „eko-starterem” – miejscem na dobry początek. A, że „ekologia” to dwa greckie słowa – nauka i dom – zapraszam Was również do – stworzonego na potrzeby EKOMIKO – eko domku. Rozejrzyjcie się i rozgośćcie. Sami nie zauważycie kiedy z ziarenka ciekawości, wyrośnie w Was mocne Drzewo Eko-stylu-bycia. I – zamiast się do niego przykuwać – to ono przekuje w Was nowe „gałęzie” eko -życia.

To co? Do dzieła!

Iza Miko

© ekomiko.pl
2009 - 2017