Twoją ulubioną rozrywką po pracy lub szkole jest oglądanie telewizji, granie na komputerze bądź serfowanie po Internecie? A gdyby tak wreszcie zacząć dbać o zdrowie, wygląd i kondycję fizyczną? Wcale nie musisz szukać w tym celu drogiego klubu fitness. W okolicy na pewno znajdzie się jakaś siłownia pod chmurką.

Jak mówi w wywiadzie dla serwisu infoWire.pl Paweł Mączyński, trener personalny z Centrum Zdrowego Ciała w Warszawie: „Organizm dużo lepiej pracuje na dworze, gdzie może się dotlenić. Trenowanie na świeżym powietrzu jest o wiele korzystniejsze niż – cały czas na siłowni w zamkniętym pomieszczeniu”.

Dobrymi miejscami do ćwiczenia są siłownie pod chmurką. „Znajdujące się w nich przyrządy pozwalają na wykonywanie ćwiczeń tlenowych i siłowych. Mamy oddychać, dotleniać się i korzystać z powietrza” – zaznacza ekspert.

Pamiętajmy przy tym, żeby nasze ćwiczenia nie były zbyt trudne, a przede wszystkim – niebezpieczne. W przeciwieństwie do tradycyjnej siłowni w tej pod chmurką obok nas zwykle nie będzie instruktora, który zwróci nam uwagę, jeśli zaczniemy robić coś źle, i pomoże w razie problemów.

Źródło: www.eko-polska.pl