Iza został nominowana w plebiscycie Gwiazdy z NATURY, zachęcamy wszystkich fanów do oddawania swoich głosów na Izę. Głosować można na stronie plebiscytu http://www.90dnidoeko.pl/gwiazdy

Poniżej przedstawiamy wywiad którego Iza udzieliła programowi W 90 DNI do EKO:

Iza Miko jest totalną eko krejzolką;) Ale to dlatego, że jest tak mega szczera i zaangażowana w EKO! Świat jest nie tylko lepszy ale i piękniejszy dzięki takim osobom jak ONA!!! – uczestnik Programu W 90 DNI do EKO

Jak dbam o swoje zdrowie, kondycję, samopoczucie?

Dużo ról które grałam wymagało ode mnie ogromnej sprawności fizycznej i umiejętności przetrwania długich godzin, czy trudnych warunków pracy. Dlatego przed zdjęciami spędzam dużo czasu na siłowni, staram się też jeszcze bardziej zdrowo odżywiać, żeby nabrać energii, bo bardzo często jedzenie na planie jest niezdrowe i przy nocnych zdjęciach cala silna wola nie jest już tak silna i zabieram się za chipsy!

Jeżeli trenuję do roli to jest to około 6 godzin dziennie. Kiedy nie gram, codziennie jestem na siłowni albo na sali baletowej, czy w szkole cyrkowej. Zajmuje mi to około 2 godzin dziennie. Uwielbiam to! Na siłowni ćwiczę z trenerem lub sama. Chodzę na zajęcia pilates, boks, cykling, tańczę jazz, taniec klasyczny, hip-hop, ćwiczę na trapezie i na szarfach, chodzę na medytacyjną jogę. Trochę biegam, jeżdżę na rowerze, gram w tenisa (co czasem wygląda śmiesznie bo za bardzo baletowo biegam), jeżdżę na rolkach i łyżwach. Uwielbiam różnorodność i dlatego ćwiczę codziennie to, na co mam akurat ochotę.

Najważniejszą rzeczą jest jednak dla mnie moja  godzinna medytacja, przez która sama się leczę ze stresu czy dolegliwości, wypracowuję sobie intuicje, i wyciszam na tyle żeby usłyszeć Boga.

Czy EKO jest leży w mojej naturze?

Przez wiele lat byłam wegetarianką, a odkąd prowadzę Fundację Ekomiko moja wiedza i świadomość, odpowiedzialności za losy świata, Ziemi i stworzeń żyjących na naszym Globie uległa pogłębieniu. Wtedy zdałam sobie sprawę, że muszę pójść dalej. Uświadomiłam sobie, w jaki sposób mój wybór żywności stwarza cierpienie i wpływa na zdrowie świata jako całości i postanowiłam zostać weganką. Tym stylem życia staram się promować świadomość, współczucie i pokój.  Weganizm jest etycznym systemem, jak również dietą. Wegańska dieta  to symbol, oznacza odrzucenie z przyczyn etycznych produktów odzwierzęcych. Wskazuje na miłość do świata ludzi i zwierząt.

Wierzę, że tak długo, jak zwierzęta są traktowane okrutnie i są zabijane dla mięsa, tak długo ludzie na świecie będą cierpieć. Proponuję wszystkim weganizm jako najpełniejszą realizację tej postawy. Ważnym i godnym podkreślenia jest też fakt, że weganie mają mniejsze ryzyko wystąpienia m.in. chorób serca, nerek, niektórych nowotworów, cukrzycy, otyłości, wysokiego ciśnienia krwi.

Staram się wybierać produkty z certyfikatem „fair trade” i kupować jedzenie od lokalnych producentów, z małych gospodarstw, a nie od koncernów. Kupuję organiczne produkty kiedy tylko jest to możliwe. Wiele rośnie u mnie w ogródku. Mam tam wiele odmian sałat , pomarańcze, cytryny, pomidory, rzodkiewkę, dynie. Hoduję również wiele rodzajów kiełków na oknie w kuchni. Resztę kupuję na farm market gdzie przyjeżdżają farmerzy z okolic LA.